Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny

OPP1
baner1a baner2 baner3 baner4 baner_trzezwi
Nr KRS

Jubileuszowe spotkanie z okazji XX-lecia Klubu Abstynenta „Prosta Droga” przy Zakładzie Karnym w Chełmie.

 
Sprawozdanie z uroczystości z okazji XX-lecia Klubu Abstynenta „Prosta Droga” działającego w Zakładzie Karnym w Chełmie.
 
Uroczystość odbyła się dnia 29 września 2013 r. W uroczystości uczestniczyło 50 osób, osadzonych w Zakładzie Karnym, uczestnicy grupy AA „Prosta Droga”. Uczestniczyli również zaproszeni goście.
 
Dyrektor Zakładu karnego ppłk Krzysztof Pacyna
Zastępca dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie były wieloletni wychowawca i Opiekun Klubu „Prosta Droga” Dariusz Kucharski
Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Chełmie Pani Jolanta Gierasimiuk 
Terapeuta, wcześniej pracujący z uczestnikami terapii w Klubie, reprezentujący Zakład Karny w Białej Podlaskiej Tadeusz Dudziński
Terapeuta Magdalena Typiak
Zbigniew Martyniuk i inne osoby działające na rzecz trzeźwości w Zakładzie Karnymw Chełmie.
 
W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Chełmskiego Stowarzyszenia Klubów Abstynenta „Odnowa”, centrum Edukacyjno-Motywacyjnego „Razem”, Towarzystwa Św. Brata Alberta oraz przedstawiciele pracujący w Zakładach Karnych w Zamościu, Opolu i Lublinie, w tym psycholodzy i kierownicy penitencjarni oraz skazani uczestniczący w oddziaływaniach terapeutycznych i samopomocowych.
 
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 10.00 w kaplicy Zakładu Karnego. Spotkanie rocznicowe otworzył dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie Krzysztof Pacyna, który przywitał gości oraz przedstawił znaczenie działań prowadzących do trzeźwienia osób osadzonych w zakładzie Karnym w Chełmie. Za całokształt działania na rzecz ruchu trzeźwościowego „Prosta Droga” w Zakładzie Karnym dyrektor wręczył dyplomy uznania dla Zbigniewa Martyniuka i Leszka Siwca oraz podziękował wszystkim osobom, organizacjom oraz Urzędowi Miasta Chełm za niesioną pomoc w w/w działaniach. Następnie Leszek Siwiec przedstawił historię działań na rzecz trzeźwości oraz historie powstania i funkcjonowania Klubu „Prosta Droga”. Wyraził on wdzięczność osobom zaangażowanym w działanie i powstanie Klubu.
 
Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm Jolanta Gierasimiuk określiła ważność problemu i wskazała na potrzebę dalszej kontynuacji działań profilaktycznych w Zakładzie Karnym.
 
Udział w debacie, będącej wymianą doświadczeń i promocja zdrowego i trzeźwego stylu życia wzięli Pan Dariusz Kucharski, Zbigniew Martyniuk, Tadeusz Dudziński i inni przedstawiciele działający na rzecz trzeźwości w Zakładzie Karnym.
 
W części artystycznej wystąpił zespół osadzonych z Klubu Abstynenta „Prosta Droga” i inni wykonawcy z zewnątrz, którzy przedstawili program piosenek trzeźwościowych.
 
W końcowej części odbył się mityng otwarty AA w temacie służby AA w Zakładzie Karnym.